Skip to main content

Salon z aneksem kuchennym

Planujesz aranżację salonu z aneksem kuchennym❓ Chcesz sprawić, aby ta część była funkcjonalna i jednocześnie prezentowała się znakomicie❓
Salon z aneksem kuchennym jest absolutnym standardem we współczesnych mieszkaniach. Należy przyznać, że to rozwiązanie ma sporo plusów. Niemniej, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach przy takiej aranżacji.
⭐️ Moda i estetyka
Planując aranżację salonu z aneksem kuchennym, musimy pamiętać o zachowaniu jednolitej stylistyki – nie mieszajmy stylów❗️
Jeśli marzy Ci się aneks kuchenny w stylu nowoczesnym, to salon w stylu prowansalskim może nie być dobrym rozwiązaniem. Wypada potraktować salon wraz z aneksem jako jedno pomieszczenie i stworzyć spójną całość.
Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią dla salonu oraz kuchni możesz zastosować triki, które optycznie powiększą Twoje mieszkanie ????
Jednym ze wspomnianych trików jest wyłożenie podłogi salonu i kuchni tymi samymi panelami lub płytkami, co stwarza iluzję jednolitej powierzchni oraz optycznie ją powiększa. Ponadto, jasne fronty szafek, korespondujące z kolorem ścian, pomagają uzyskać efekt powiększenia pomieszczenia – najlepiej jednak kiedy zdecydujemy się na szafki bez widocznych uchwytów.
⭐️ Funkcjonalność i wygoda
Salon z aneksem kuchennym oprócz pięknego wyglądu powinien być po prostu funkcjonalny. Bardzo istotną kwestią podczas aranżacji jest wybór odpowiednich materiałów, muszą być one przede wszystkim wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Aneks kuchenny jest widocznym pomieszczeniem, dlatego wypada zadbać o jego estetyczny look.
Kuchnię otwartą na salon dobrze jest oddzielić od części dziennej, np. stołem lub wyspą. Oprócz strefy typowo jadalnej, warto wydzielić także pozostałe, ważne dla Ciebie strefy.
Dzięki naszym poradom salon z jadalnią szybko staną nie tylko praktycznym, ale także i estetycznym, pięknym wnętrzem ????
salon z aneksem kuchennym
Szybki kontakt!
+
Wyślij!