Projekt wnętrza Katowice

Dom w promieniach słońca – Modern Loft

lokalizacja: Katowice, Podlesie
rok realizacji : 2024
powierzchnia:  130 m2
zobacz zdjęcia

Dom w promieniach słońca. Bez względu na aurę za oknem, z nowym domu pana Tomasza, w Katowicach na Podlasiu, zawsze jest piękna pogoda. To zasługa dużej ilości przeszkleń, których specjalnie nie zasłanialiśmy.

Przy projektowaniu tego domu było sporo wyzwań. Stworzenie przyjaznej atmosfery dla właściciela oraz jego nastoletniego syna.
Dowiedziałyśmy się, że Pan Tomasz marzy o kuchni z wyspą, prysznic oraz wanna, lubi przytulne wnętrza, a ulubionym kolorem jest… czarny i szary.

Ważnym elementem projektu było zaprojektowanie czarnych mebli z szarą gresową podłogą, oraz tynkiem betonowym, tak aby wnętrze było jasne i przytulne. Osiągnęliśmy ten efekt dzięki dodatkom z drewna (stół, wyspa kuchenna, stoliki kawowe, schody oraz lamele) zaprojektowaliśmy również jasne ściany, oraz dużo dodatkowego oświetlenia w postaci pasów ledowych w lamelach oraz w ścianach.
Meble z litego dębu są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż np. fornirowane. Szlachetnie się starzeją i dodają uroku całej stylizacji.

Wprowadziliśmy drobne zmiany w projekcie zaproponowanym przez dewelopera. Przede wszystkim zależało nam na wygospodarowanie jak największej przestrzeni do przechowywania. Zabudowa kuchenna zajmuje całą ścianę, szafki sięgają aż do sufitu. Wybraliśmy gładkie, matowe fronty zabudowy, takie nie są inwazyjne dla reszty aranżacji – wyjaśnia arch. wnętrz Marzena Miszczyk.

Ważnym punktem projektu jest stół, wyraźnie oddzielający od siebie strefy. Nogi do stołu oraz nogi do wyspy kuchennej, zostały zaprojektowane w tej samej stylistyce. Takie detale dodają efektu „wow” do całej aranżacji.

Łazienka jest bardzo poukładana. Udało nam się zmieścić wszystko co niezbędne. Wysoka przeszklona ściana prysznica, wykonana na wymiar ze szkła dymionego, daje obszerną przestrzeń prysznicową. Zarówno meble łazienkowe jak i płytki, nawiązują do wykończenia całej aranżacji.
Na magazynowanie został wykorzystany każdy centymetr, więc wszystko, co potrzebne, się mieści.
Całość wnętrza dopełnia klatka schodowa, gdzie ściany zostały pokryte tynkiem betonowym wraz z pionowymi pasami lodowymi.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za udostępnienie wnętrza do sesji zdjęciowej.