Skip to main content

Home staging

Czy kojarzysz termin „home staging”❓Jeśli kiedykolwiek udało Ci się obejrzeć program dotyczący szybkiej przebudowy i aranżacji domu, to wiesz, że nieruchomość może zostać przekształcona w ciągu kilku dni❗️
Home staging, to czynność polegająca na przygotowywaniu domu/mieszkania, zwykle w celu szybkiej sprzedaży lub wynajmu przy optymalnej cenie.
Według analiz nieruchomości przygotowane zgodnie z zasadami home stagingu sprzedają się szybciej i drożej.
CENNE ZASADY:
⭐️ Porządek to podstawa
Z biegiem czasu wszyscy mamy tendencję do zbierania niepotrzebnych gadżetów. Należy pozbyć się wszystkiego, co nie jest niezbędne, w tym dużych urządzeń kuchennych, stosów listów, książek lub czasopism, bibelotów, zabawek i ozdób – z wyjątkiem tych, które są strategicznie rozmieszczone.
⭐️ Organizacja przestrzeni
Meble są fundamentem każdego wyposażenia. Niemniej, zastanówmy się czy dany mebel jest naprawdę potrzebny. Duże, nieporęczne meble sprawiają, że przestrzeń wydaje się mniejsza. Należy także pomyśleć nad przestawieniem mebli aby uzyskać efekt większej powierzchni.
⭐️ Odświeżenie pomieszczeń – kolorystyka
Należy kierować się zasadami – im mniej kolorów, tym lepiej. Najlepiej sprawdzają się naturalne odcienie. Warto odświeżyć wszystkie ściany, pomalować na biało i wykorzystać tylko neutralne dodatki, jak kwiaty doniczkowe, czy w wazonie.
⭐️ Oświetlenie
Jasne mieszkania wydają się przestronniejsze. Gdy w pomieszczeniu jest mało okien, dobrym pomysłem jest zdjęcie firanek. Równie korzystną opcją jest zamiana ciemnych zasłon na jasne, które zapraszają światło. Należy także sprawdzić wszystkie żarówki, im więcej światła tym lepiej.
⭐️ Osobiste rzeczy
Wypada pamiętać, że przedmioty osobiste takie jak zdjęcia rodzinne lub rysunki dzieci, będą odwracać uwagę kupujących od Twojego domu. Schowaj wszystko do garażu lub strychu, aż do zakończenia sprzedaży.
⭐️ Dekoracje
Przy doborze dodatków warto kierować się zasadą dopasowania stylu do potencjalnego nabywcy oraz otoczenia. Przede wszystkim pozbądź się starych, zniszczonych przedmiotów i zastąp je nowymi – cena mieszkania pójdzie w górę ????
⭐️ Zapach
Należy pamiętać, że przed wizytą potencjalnych nabywców wypada przewietrzyć dom. Unikaj używania syntetycznych odświeżaczy powietrza, dom powinien pachnieć czysto. Sprawdzają się naturalne zapachy, takie jak świece zapachowe czy delikatne perfumy.
Chcesz szybko sprzedać swój dom lub mieszkanie❓Nie masz czasu na przygotowania nieruchomości do sprzedaży❓
Skontaktuj się ze mną, z chęcią stworzę przyjazną przestrzeń w Twojej nieruchomości ????
Tymczasem, na zdjęciu mój ostatni projekt który został wynajęty w 1 dzień ????
home staging
Szybki kontakt!
+
Wyślij!