- Kontakt z naszym biurem i prośba o wycenę poprzez KONTAKT lub formularz (możesz także wypełnić formularz online – architekt wnętrz z naszego biura skontaktuje się z Państwem niezwłocznie). By stworzyć kosztorys potrzebujemy kilku informacji: rzut domu/mieszkania, lokalizację, jakiej pomocy potrzebujesz oraz informację o tym, kiedy planujesz rozpocząć prace remontowe.
- Spotkanie i rozmowa. Gdy zdecydujesz, że zaczynamy przygodę z projektowaniem Twojego wymarzonego wnętrza, zaprosimy Cię na rozmowę, na której poznamy się lepiej – opowiesz nam o swoich potrzebach i upodobaniach oraz o tym, jakiego efektu oczekujesz. Dodatkowo poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety.
- Układ funkcjonalny, czyli projekt koncepcyjny. To moment, od którego zaczynamy projektować Twoje wymarzone wnętrze – pokażemy Ci jak najlepiej ustawić meble i akcesoria tak, by wnętrze było idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, a potencjał przestrzeni maksymalnie wykorzystany.
- Koncepcja i wizualizacje 3D. To najciekawszy i najbardziej kreatywny etap projektowania. Pokażemy Ci, jak może wyglądać zaaranżowane już wnętrze – wybieramy kolory, meble, oświetlenie i pozostałe elementy wyposażenia.
- Poprawki i zmiany. To czas, w którym podpowiadasz nam, jak dokładnie ma wyglądać Twoje wymarzone wnętrze. My nanosimy poprawki i odpowiadamy na Twoje pytania i wspólnie ustalamy charakter wnętrza.
- Stworzenie dokumentacji technicznej. To ostatni etap projektowania, który polega na przygotowaniu dla Ciebie książki projektowej, którą później pokazujesz ekipie budowlanej. Znajdują się w niej rysunki techniczne oraz pozostałe informacje potrzebne do realizacji projektu.
- Zakupy z architektem. To czas wspólnych zakupów. Jedziemy z Tobą do sklepu z wyposażeniem wnętrz i wspólnie wybieramy materiały wykończeniowe, czyli płytki, podłogi, elementy wyposażenia itp.
- Nadzór prac wykończeniowych. To czas realizacji projektu, który wspólnie stworzyliśmy. Możesz nas poprosić o nadzorowanie prac. W takiej sytuacji spiszemy umowę, w której upoważniasz nas do reprezentowania Cię na budowie. Pamiętaj, że nadzór jest dodatkową usługą, którą możesz u nas zamówić.
- Opieka nad realizacją. To nasza obsługa posprzedażowa. Mimo że ekipa remontowa nie potrzebuje naszego nadzoru, nadal jesteśmy w kontakcie i odpowiadamy na Twoje pytania oraz doradzamy np. podczas wyboru dodatków. Poza tym będziemy zachwyceni, gdy pozwolisz nam zrobić sesję zdjęciową gotowego już wnętrza, byśmy mogli podzielić się efektami naszej współpracy z przyszłymi inwestorami.
Architekt wnętrz - najczęściej zadawane pytania
Jak wygląda proces współpracy z architektem wnętrz?
Jakie dokumenty są potrzebne do rozpoczęcia współpracy z architektem wnętrz?
By rozpocząć współpracę z naszym biurem potrzebujesz:
- rzut (inwentaryzacja) z wymiarami,
- rzut elektryki, rzut wody i kanalizacji oraz rzut ogrzewania, jeśli masz do nich dostęp,
- wypełniony arkusz preferencji – najczęściej wypełniamy go wspólnie podczas rozmowy,
- kilka linków do fotografii i projektów, które Ci się podobają. Dzięki nim będzie nam łatwiej precyzyjnie określić Twoje upodobania i wybrać styl wnętrza,
- umowę.
Jeśli nie masz tych dokumentów, przyjedziemy i zwymiarujemy nieruchomość oraz wykonamy rzut za dodatkową opłatą.
Ile trwa projekt mieszkania?
Czas realizacji projektu zależy od metrażu mieszkania. Gdy Twoje mieszkanie ma 60 m2 projektowania wnętrza zajmie ok.1,5 miesiąca. Gdy projektujemy dom mający 200 m2 czas tworzenia projektu wynosi ok. 3–4 miesiące. W tym okresie przygotowujemy wizualizację oraz książkę techniczną.
Kompleksowy projekt wnętrza: jaka jest cena realizacji?
Wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie. Kosztorys wykonujemy, bazując na przesłanym rzucie nieruchomości. Cena zależy także od specyfiki budynku: mieszkania, wnętrza komercyjnego, sklepu, siłowni, obiektów medycznych i kosmetycznych oraz przestrzeni użytkowych. Na cenę ma też wpływ lokalizacja nieruchomości. Szczegółowa wycena zawiera m.in. rzuty, wizualizacje, projekty podłóg, listę zakupów, spotkanie produktowe, spotkanie z ekipą remontową na budowie oraz pozostałe elementy projektu. Każdą wycenę wysyłamy mailem.
Czy cena projektu jest uzależniona od stylu aranżacji wnętrza?
NIE. Cena projektu zależy od metrażu i lokalizacji. Styl nie ma wpływu na cenę. Tworzymy wnętrza we wszystkich stylach, a nasze realizacje możesz przejrzeć w zakładce Projekty mieszkalne.
Czy jest możliwość realizacji projektu i współpracy z projektantem wnętrz za granicą?
TAK. Projektując mieszkanie lub dom za granicą spotykamy się na Zoomie lub Teams. Dokumentację przesyłamy mailem. Po akceptacji projektu aranżacji nasz stolarz może wykonać i zamontować zamówione u nas meble na wymiar w domu klienta za granicą.
Ile kosztuje projekt pojedynczego pomieszczenia w domu?
Projekt pojedynczego mieszkania w domu kosztuje od 2000 zł. Cena ta uzależniona jest od ilości metrów, maksymalnie do 20 metrów kw. oraz od lokalizacji. Przy wycenie pojedynczego wnętrza ważne jest, czy mamy wymiary tego wnętrza, czy musimy jechać na miejsce zrobić rzuty inwentaryzacyjne z wymiarami oraz dokumentację fotograficzną.
Jaki jest koszt aranżacji małej kawalerki 35 m2?
Kompleksowy projekt kawalerki jest obliczony na podstawie ilości metrów, oraz lokalizacji. Cena jest wyliczana indywidualnie, proszę skorzystać z kalkulatora cenowego, aby otrzymać wycenę wnętrza.
Na jakim etapie warto zwrócić się do projektanta wnętrza?
Tworzenie projektu oraz współpracę z architektem wnętrz najlepiej zacząć ok. 6 miesięcy przed datą rozpoczęcia planowanego remontu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i pośpiechu podczas projektowania Twojego wymarzonego wnętrza. Czasami wnętrze projektujemy na miesiąc przed wejściem ekipy remontowej, dopasowując etapy projektu do wymogów realizacji. Wiele zależy od elastyczności współpracy z naszym inwestorem, czyli najczęściej Tobą. Pamiętaj, że jeśli przyjdziesz do nas kilka miesięcy wcześniej, oszczędzisz sobie pośpiechu i stresu.
Czy pracownia Minterior współpracuje z ekipą remontowo-wykonawczą?
TAK. Współpracujemy z trzema ekipami remontowymi, które mają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu prac remontowych. Z każdą z nich współpracujemy kilkanaście lat. Gdy chcesz nadzoru autorskiego nad realizacją projektu, współpraca odbywa się tylko i wyłącznie z jedną z naszych ekip.
Czy robicie zmiany lokatorskie do spółdzielni?
TAK. Wykonując takie zmiany przygotowujemy kompletną dokumentację: rzut obecny, rzut przebudowy i rzut po przebudowie. Do rzutów dołączamy kopie uprawnień budowlanych opatrzone odpowiednimi pieczątkami i skanami uprawnień budowlanych. Tak przygotowany komplet dokumentów wysyłamy do spółdzielni.
Jaka jest cena projektu mieszkania?
Cena projektu mieszkania zależy od jego metrażu oraz lokalizacji. Wycenę wykonujemy indywidualnie, skorzystaj z naszego kalkulatora cen.
Czy projektujecie wnętrza zdalnie?
TAK. Online projektujemy zarówno w Polsce, jak i w Europie. Spotykamy się na Zoomie, a dokumentację i projekt wysyłamy mailem. Po akceptacji projektu nasi stolarze mogą pojechać i zamontować meble na terenie całej Europy.
Czy można liczyć na wspólne zakupy z architektem?
TAK. Jeżeli zamówisz kompleksowy projekt wnętrza w naszym biurze, nasz architekt pomoże Ci w zakupach. Wspólnie wybieramy materiały, a później otrzymasz pełną ofertę sklepu wraz z atrakcyjnym rabatem.
Czy pracownia Minterior może zaprojektować zmianę układu ścian?
TAK. Tworząc układ funkcjonalny projektujemy zmiany lokatorskie i zmiany układu ścian według Twoich oczekiwań. Często podpowiadamy, jak zrobić przebudowę, by poprawić funkcjonalność wnętrza.
Czy projektujecie meble na wymiar?
TAK. Najczęściej należą do nich: szafy wnękowe, meble kuchenne i nie tylko, szafy w zabudowie, biurka, toaletki i inne. Nasz stolarz nie tylko stworzy twoje wymarzone meble na wymiar, ale i będzie mógł przyjechać je zamontować.
Czy projektujecie poszczególne pomieszczenia?
TAK. Minimalny metraż, który dla Ciebie zaprojektujemy to 35 m2. Do wnętrz, które możemy dla Ciebie zaprojektować należą np. salon z aneksem kuchennym/kuchnią oraz łazienka albo sypialnia z garderobą, albo każde inne pomieszczenie.
Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie projektu wnętrz?
Czas oczekiwania zależy od liczby projektów, które aktualnie realizujemy. Najczęściej to ok. 3–5 miesięcy do przodu. Czasem zdarzają się „dziury” z powodów niezależnych od nas np. opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych. Wtedy czas oczekiwania może się nieco skrócić.
Czy podpisujecie Państwo umowy na wykonanie projektu oraz wykończenie wnętrz?
TAK. By rozpocząć z nami współpracę podpisujemy umowę i przygotowujemy pełną dokumentację projektu.
Mam już projekt wnętrz. Interesuje mnie wyłącznie wykonanie – czy takie usługi są oferowane?
TAK. Nasze ekipy remontowe wykonują także projekty, które otrzymujemy od innych architektów. Analizujemy taki projekt i możemy zaoferować nadzór nad realizacją prac.
Jaki zakres usług oferuje pracownia Minterior?
Nasz pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, usługowych i obiektów medycznych. Projektujemy tylko wnętrza.
Jakie są etapy pracy nad projektem?
Etapy pracy nad projektem to:
- Rozmowa i wypełnienie ankiety, dzięki której poznajemy Twoje potrzeby i oczekiwania.
- Projektujemy układ funkcjonalny.
- Czekamy na Twoją akceptację i nanosimy poprawki według Twoich sugestii.
- Tworzymy wizualizacje fotorealistyczne, później w razie potrzeby nanosimy na nie poprawki.
- Przygotowujemy książkę projektową z dokładnymi danymi o wnętrzu m.in. rzuty elektryki i ogrzewania.
- Realizujemy projekt wykonawczy i oddajemy wnętrze.
Czy w pracowni Minterior jest możliwe zamówienie projektu budowlanego domu?
NIE. Zajmujemy się tylko projektowaniem wnętrz i elewacjami domów. Współpracujemy z architektami budowlanymi i możemy ich polecać.
Z jakim wyprzedzeniem należy się zgłosić do projektanta wnętrz?
Najlepszym momentem na zgłoszenie się do architekta wnętrz jest kilkumiesięczne wyprzedzenie przed rozpoczęciem remontu. Przykładowo: Gdy chcesz zacząć remont w czerwcu, powinieneś zgłosić się do architekta w styczniu lub lutym. Możesz też zgłosić się do architekta wnętrz najpóźniej na dwa miesiące przed rozpoczęciem prac remontowych.
Co obejmuje współpraca z architektem wnętrz?
Współpraca obejmuje kompleksowy projekt wnętrza, czyli: wizualizacje, dokumentacja techniczna z opisami cech wnętrza – kolory, materiały, itp., projekt mebli na wymiar. Dodatkowa współpraca może obejmować wykończenia pod klucz: projekt i realizacja połączone z nadzorem projektowym. Wtedy projektant wnętrz odwiedza budowę i nadzoruje prace budowlane i raportuje stan realizacji klientowi.